2016-11-16

Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs VšĮ Lietuvos mokslų sveikatos ieškinį dėl uždraudimo M.J. naudoti domeno lsmu.lt vardą ir įpareigoti jį neatlygintinai perduoti universitetui, 2016-10-27 patenkino. Vilniaus apygardos teismas nusprendė panaikinti domeno lsmu.lt registraciją M. J. vardu ir perduoti jį VšĮ Lietuvos sveikatos mokslų universitetui.

Teismas padarė išvadą, kad domenų registracija ir naudojimas turi viešosios tvarkos elementų bei privalo būti užtikrinamas kuo efektyvesnis interneto resursų naudojimas, sąžiningas ir realus informacijos skleidimas. Nagrinėjamoje byloje konstatavo, kad M. J. įsigijęs interneto svetainės vardą lsmu.lt jo nenaudojo pagal savo deklaruojamą paskirtį. Nors Lietuvoje nėra teisės aktų reglamentuojančių domenų naudojimą, tačiau yra Europos bendrijos reglamentas, kuriame apibrėžiamas interneto svetainės vardo (.eu) naudojimas. Jo pagrindu, galima daryti išvadas, jog įsigijus domeną, jis negali būti naudojamas nesąžiningiems tikslams įgyvendinti.

M.J. gindamasis nuo reikalavimo nurodė, kad domeno vardas sudarytas iš jo ir dar trijų jo draugų vardų pirmųjų raidžių, kurio paskirtis sukurti draugų bendravimo platformą. Nors M.J. teismui nenurodė draugų pavardžių, iš interneto turinio nebuvo matyti jokių M. J. ir jo draugų bendravimo ženklų. Byloje nustatyta ir faktinė aplinkybė, jog M.J. iš karto atsiliepė į universiteto pasiūlymą dėl domeno perdavimo ir nustatė daugiau nei 2000 EUR kainą, kuri universitetui netiko.

Sprendimą M.J. per 30 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, apeliacinį skundą teikiant per Vilniaus apygardos teismą.